piątek, 27 kwietnia 2012
Czy żonaci żyją dłużej niż kawalerowie ? Przemysłowiec, 1905

Wczoraj w Radiu Merkury autor blogu Czas Gentlemanów mówił o singlach, którzy decydowali się na ożenek dopiero po trzydziestce i czterdziestce, wcześniej chcąc się nieco zabawić i posmakować przygód. A może w ogóle się nie żenić ? Dzisiaj krótka rozmowa dwóch przyjaciół o wyższości stanu kawalerskiego nad małżeńskim :

Ożeń się jeśli chcesz żyć długo ... Ale czy na pewno ???

 

19:29, staraprasa , Humor
Link Dodaj komentarz »
środa, 25 kwietnia 2012
Ładny chłopczyk, Ilustrowany Kuryer Codzienny, 1926

Oddam chłopczyka w dobre ręce.

Tagi: dziecko
09:25, staraprasa , Ogłoszenia
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 22 kwietnia 2012
Królu Madagaskaru, przybądź do Bydgoszczy! Kurjer Poznański, 1926

Królu Madagaskaru, proszę wieczorem przybyć do Bydgoszczy!

środa, 18 kwietnia 2012
Postępowa nauczycielka, Ilustrowany Kuryer Codzienny, 1926

Przyjmę posadę u ludzi szlachetnych, bez przesądów

Tagi: kobieta
18:21, staraprasa , Ogłoszenia
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 12 kwietnia 2012
"Żeń się z taką, która jest mniejsza niż ty", Przemysłowiec, 1905

Jaką powinna być kobieta z którą się żenisz ?Wybadaj charakter swej przyszłej żony !

 

sobota, 07 kwietnia 2012
Świąteczne życzenia dla miłych Czytelników !!!

Życzenia dla miłych Czytelników starej prasy.

13:42, staraprasa
Link Komentarze (1) »
środa, 04 kwietnia 2012
Proroctwo Teresy z Konnersreuth, Nowy Kurjer, 1930

Teresa Neumann zapowiada niepokoje w Warszawie.

"Światłych i mądrych Polsce nie odmówię. W języku polskim będą głoszone najmądrzejsze prawa i najsprawiedliwsze ustawy, zaś Warszawa stanie się stolicą Stanów Zjednoczonych Europy. Polska, która pierwsza karę poniosła, choć wina jej nie była największa, prędzej niż inni się podniosła. W czym zawiniła, przez to musiała doznać kary. Ale już bliski jest koniec jej pokuty. Wytrwa przy Kościele swoim i doczeka wyzwolenia. Nieprzyjaciołom swoim krzywdy pamiętać nie będzie, dobrem za zło zapłaci. (Wizja Teresy Neumann dotycząca Polski  z 15 października 1948 r.,, fragmenty)

Therese NeumannStygmaty Teresy z Konnersreuth

Teresa Neumann urodziła się 8 kwietnia w nocy z Wielkiego Piątku na Wielka Sobotę 1898 r. w miejscowości Konnersreuth, w Diecezji Ratyzbona, w Bawarii. Była najstarsza z jedenaściorga dzieci ubogiego krawca.10 marca 1918 r., w następstwie wypadku któremu uległa podczas uroczystości odpustowych, została sparaliżowana, a rok poźniej do paraliżu dołączyła  jeszcze utrata wzroku. W dniu beatyfikacji św. Teresy i z Lisieux, w 1923 r., Teresa niespodziewanie odzyskała wzrok, a w dniu jej kanonizacji w 1925 r., nagle zniknął paraliż.

W czasie Wielkiego Postu 1926 r. w jej życiu miały miejsce niezwykłe i wywołujące sensację zjawiska mistyczne, których autentyczność jest obecnie sprawdzana. Teresa miała wizję życia i męki Jezusa, a na jej ciele pojawiły się stygmaty. Od tamtego czasu, aż do końca swego życia, w każdy piątek, przeżywała mękę Jezusa. Duchowość Teresy Neumann przyciągała do Konnersreuth tysiące osób, a niezwykłe zjawiska potwierdzali ich naoczni świadkowie.

Od sierpnia 1926 r. Teresa przestała odczuwać głód, a od Bożego Narodzenia tegoż roku nie przyjmowała już żadnego pożywienia. Początkowo jeszcze piła kilka kropel wody zaraz po przyjęciu Komunii Św. Od września 1927 r. aż do śmierci zrezygnowała nawet z tego, a jedynym jej pożywieniem pozostała codzienna Eucharystia.

Przeciwstawiała się odważnie reżimowi hitlerowskiemu, gromadziła wokół siebie osoby o podobnych poglądach i stała się dla nich cenioną doradczynią. Wśród osób przybywających do Konnersreuth znaleźli się m.in. dr Fritz Gerlich, przeciwnik Hitlera, który poźniej zginął w obozie koncentracyjnym w Dachau.

Teresa Neumann  zmarła 18 września 1962 r po krótkiej chorobie. Dnia 22 września została pochowana na cmentarzu w rodzinnej miejscowości. Jej grób stal się celem dla wielu pielgrzymów.

www.therese-neumann.de

Tagi: Niemcy
15:44, staraprasa , Portrety
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 01 kwietnia 2012
"Objął mnie z tył i skradł mi całusa", Ilustrowany Kuryer Codzienny, 31 marca 1926

Molestowanie Małgorzaty B.

Fay Wray, Nils Asther, Madame Spy, 1934