Blog > Komentarze do wpisu
Trzecie urodziny "Z archiwum dawnej prasy"

Dziś mija trzecia rocznica powstania blogu  „Z archiwum dawnej prasy” , który możecie Państwo znaleźć pod adresem  www.staraprasa.blox.pl a także na facebooku. Dziękuję wszystkim, którzy z uwagą czytają artykuły, obwieszczenia, sentencje nieznanych niestety autorów. Teksty ukazujące się w sieci pochodzą z mojej kolekcji starych gazet, książek lub roczników. Niektóre z nich są zabawne, niektóre smutne, bywają treści mądre i głupie. Mam jednak nadzieję, że większość z nich jest po prostu ciekawa. Stare fotografie, dokumenty czy pisma posiadają ponadto jedną wspólną cechę    : są wspaniałym świadectwem dawnych czasów, tego jak my ludzie bardzo się zmieniliśmy a może nie zmieniliśmy się wcale.…

Odwaga w życiu codziennem.

Miej odwagę, Dom i Rodzina, 1912

czwartek, 07 listopada 2013, staraprasa
Komentarze
2013/11/08 10:22:51
Zmieniliśmy się, świat się zmienił...
Dziękuję Ci za te wycinki. Przypominaja mi sterty gazet zbieranych przez moją dziewięćdziesięcioletnią sąsiadkę ( byłam wtedy dziewczynką) . Pamietam z jakim zapałem je przeglądałam, jakie ciekawe rzeczy tam pisano, jak pisano. To nie to samo , co dzisiejsza prasa, zwłaszcza kolorowa, którek w ogóle nie rozumiem.
Twój blog to wspomnień czar :-) I ciekawostki...

Dzięki, że mogę czasem poczytać. Pozdrawiam serdecznie :-)
-
staraprasa
2013/11/17 20:37:23
Dziękuję serdecznie! Ja też pamiętam z dzieciństwa to przeglądanie starych czasopism (na strychu lub w piwnicy). Teraz do tego wracam ;) Gazety świetnie oddają klimat dawnych czasów. Dzisiaj ludzie prowadzą inne życie, mają już inny system wartości, inne obyczaje a my tęsknimy do tego, co jest w nas najprostsze i najpiękniejsze.

Jeszcze raz dzięki za miły komentarz i również gorąco pozdrawiam :)
-
2013/11/18 18:59:47
Nie ma za co :-) To ja Ci dziękuję :-)